Sponsorlu Instagram Gönderileri nelerdir

Instagram’ın aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı olduğunu biliyor muydunuz?

Bu platform, hedef kitlenizin ilgisini çekmek ve işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlamak için harika bir yerdir. Sponsorlu Instagram gönderileri, marka bilinirliği oluşturmanıza ve işletmenizin büyümesine yardımcı olmak için daha fazla potansiyel müşteriye ve satışa yol açabilecek etkileşimi artırmasına yardımcı olur.

Bu yazıda, Instagram sponsorlu gönderilerin ne olduğunu, nasıl başlatılacağını ve bunları en iyi zamanların nasıl kullanılacağını tartışacağız.

Hadi hazırsanız bakalım!

Instagram sponsorlu gönderiler?

Instagram, işletmeler için birçok reklam seçeneği sunar. Bu seçeneklerden biri olan sponsorlu Instagram gönderileri, işletmenizin yeni müşterilere ulaşması için harika bir yoldur.

Sponsorlu Instagram gönderileri ile sayfanızda organik gönderiler kullanabilir ve bunları tanıtmak için ödeme yaparsınız. Bu gönderiler Instagram hesabınızda yayınladığınız herhangi bir gönderi olabilir. Aynı reklam öğesiyle yeni bir reklam oluşturmaz, bunun yerine zaten orada olanı tanıtırsınız.

Örnek verecek olursak aşağıdaki gibi Instagram reklamlar, ilgili kitlenize ulaşmanızı sağlamak için belirli kişileri hedefleyebilir.

Örneğin; yaşa, yere ve ilgi alanlarına göre hedefleyebilirsiniz ancak hedefleme biraz sınırlıdır. Tanıtılan gönderilerin amacı, bu tür içerikle ilgilenen kişilere ulaşarak orijinal gönderiye daha fazla katılım sağlamaktır.

Sponsorlu Instagram gönderileriniz yalnızca Instagram’da görünecektir. Ancak, insanları web sitenizdeki belirli sayfalara yönlendirmek için bir dış URL ekleyebilirsiniz. Ayrıca Instagram, sitenize trafik çekmek için harekete geçirici mesaj (CTA) düğmesi eklemenize de olanak tanır .

Sponsorlu Instagram reklamları yayınladığınızda, reklam sistemini kullanırsınız. Burası CTA düğmenizi ve URL’nizi ekleyebileceğiniz yerdir.

Instagram sponsorlu gönderiler ölçeklenebilir fiyatlandırma içerir, ayrıca self servisdir ve anında başlar. Bu özellik, işletmenizi kontrol altına alır ve Instagram kampanyanızı başarıya doğru yönlendirmenize olanak tanır .

Instagram sponsorlu gönderiler ve Instagram reklamları nasıl farklılık gösterir?

Instagram’da sponsorlu gönderilere daha çok baktıkça, Instagram reklamları hakkında bilgiler ile karşılaşırsınız. Bunlar benzer görünse de birbirinden oldukça farklıdır.

Nasıl karşılaştırdıklarına bir göz atalım:

Özellik Sponsorlu Yayınlar Instagram Reklamları
İçerik türü Instagram profilinizde zaten sahip olduğunuz içerik Kampanyanız için özel olarak oluşturduğunuz içerik
Hedef Nişan Marka bilinirliği, olası satış yaratma, trafik veya dönüşümler
Seyirci Yaşa, yere veya ilgi alanlarına göre hedef kitle belirleyebilir Belirli türdeki kişileri hedefleyebilir, ancak reklamınızın kime ulaştığı kampanya hedeflerinize bağlıdır
Nişan Sponsorlu Instagram gönderisine katılım, orijinal gönderide görünüyor Nişan yaşar ve reklamda ölür. Reklamın yayını durduğunda etkileşim sona erer.

 

Bu iki Instagram reklam seçeneğine baktığınızda, en büyük iki farkını göreceksiniz:

İÇERİK

Bu iki reklam arasındaki en önemli farklardan biri, gönderdiğiniz içerik türüdür.

Sponsorlu Instagram gönderileri ile, daha önce yayınladığınız içeriği alır ve görmemiş kişilere tanıtırsınız. Instagram reklamları, organik gönderilerinizden birini kopyalasanız bile, özellikle reklam için içerik oluşturmayı gerektirir.

ÇALIŞMA

Bu reklamlar arasındaki diğer bir büyük fark: Etkileşimdir.

Sponsorlu Instagram reklamları ile; yorumlarınızı, beğenilerinizi veya paylaşımlarınızı içeren etkileşiminiz, yayınınızı tanıtmanız bittikten çok sonra da organik gönderinizde kalacaktır.

Instagram reklamlarınızda, kampanya sona erdiğinde tüm etkileşimi kaybedersiniz, bu da bundan yararlanamayacağınız anlamına gelir.

Bu, Instagram ve Instagram reklamlarındaki sponsorlu gönderiler arasında önemli bir farktır. Instagram hesabınıza katılımı artırmanın basit ve kolay bir yolunu arıyorsanız, Instagram sponsorlu gönderiler işletmeniz için en iyi seçenektir.

7 çok kolay adımda Instagram’da sponsorlu gönderiler nasıl yapılır

Instagram’da sponsorlu gönderiler kullanmaya başlamak istiyorsanız, aşağıdaki gibi başlayabilirsiniz:

  1.  Facebook’un Reklam Yöneticisi ve reklamınızı oluşturmak için hesabınıza giriş yapın,
  2. Hedefiniz olarak “katılımı” belirleyin,
  3. Hedef kitlenizi seçin,
  4. En etkili sonuçları sağlayacak ve bütçenizi belirleyecek yerleşimi seçin,
  5. Arttırmak istediğiniz organik gönderiyi seçin,
  6. Her şeyin iyi göründüğünden emin olmak için reklamınızı inceleyin,
  7. Teslim et.

İşletmeniz için etkili olan Instagram sponsorlu gönderileri oluşturmak için bu basit adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Instagram sponsorlu gönderileri ne zaman kullanmalıyım?

Artık Instagram sponsorlu gönderileri nasıl kullanacağınızı bildiğinize göre, bir sonraki adım onları ne zaman çalıştıracağınızı öğrenmektir. Sponsorlu gönderilerin işletmenizin Instagram’da değerli bir vızıltı kazanmasına yardımcı olacağı birçok durum vardır.

Instagram’da sponsorlu yayınlar yayınlamanın üç harika nedeni şunlardır:

1. İyi performans gösteren gönderileriniz var

Instagram hesabınızda iyi performans gösteren organik gönderileriniz varsa, daha da ileri gitmelerine yardımcı olmak için mükemmel bir fırsatınız var. Takipçileriniz ile iyi performans gösteren bir gönderiyle neden daha da iyi sonuçlar elde etmiyorsunuz?

Hedef kitlenizde yankı uyandıran bir gönderiniz olduğunda, onunla yeni insanlara ulaşabilirsiniz.

Mevcut kitleniz için işe yaradığını biliyorsunuz, bu yüzden takipçilerinize benzer kitleler için işe yarama ihtimali yüksek. Zaten gönderinizle etkileşime giren insanlar olduğundan, yeni kitlelerin de yayına girme olasılığı daha yüksektir.

Diyelim ki 200 yorum ve 400 beğeni içeren bir Instagram gönderiniz var. Ayrıca 20 yorum ve 50 beğeni içeren başka bir gönderiniz var. Sponsorlu bir Instagram gönderisi olarak hangisinin daha iyi çalışacağını düşünüyorsunuz?

 

Bu durumda, 200 yorum ve 400 beğeni içeren gönderi, daha iyi sponsorlu bir Instagram gönderisi sağlayacaktır. Zaten bol miktarda etkileşim olduğundan, başkalarının neden yorum yaptığını veya beğenildiğini görmek için insanların yayına girme olasılığı daha yüksektir.

İnsanlar doğal olarak neden bu kadar çok insanın bir gönderiye yorum yaptığını merak ediyor bu yüzden o gönderiye tıklama ihtiyacı duyarlar. Yüksek performanslı bir gönderi seçerek, hedef kitlenizdeki daha fazla kişiye ulaşacak ayrıca gönderileriniz ve işinizle etkileşime girmelerini sağlayacaksınız.

2. Alışveriş özellikli Instagram gönderiniz var

Alışveriş yapılabilir Instagram gönderileri, sponsorlu gönderiler için mükemmel bir seçenektir. Bu gönderiler, işletmelerin ürünleri resimlerinde etiketlemelerine olanak tanır. Kullanıcılar görseldeki etikete tıkladıklarında ürünle ilgili ayrıntıları görebilirler.

Kullanıcılar tekrar tıklayabilir ve doğrudan bir ürün sayfasına yönlendirilebilir. Bu noktadan itibaren hedef kitleniz ürünlerinizi hemen satın alabilir. Çok satış yapmadan satın alımlar oluşturmanın akıllıca bir yolu.

 

Bu gönderileri tanıtmak, hedef pazarınızdaki insanları çekmek ve ürünlerinizi incelemelerini sağlamak için harika bir yoldur. Yeni kullanıcıları içeriğinizle etkileşime girmeye teşvik eden etkileşimli bir deneyim yaratır.

Bununla birlikte, alışveriş yapılabilir sponsorlu yayınların yalnızca mobil uygulamada çalıştığını unutmamak önemlidir. Ayrıca yalnızca Instagram’da görünürler. Facebook ve Instagram reklamları Facebook Reklam Yöneticisi kullansa bile bunları Facebook’ta yayınlayamazsınız .

3. Daha fazla kullanıcı tarafından oluşturulan içerik istiyorsunuz

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, işletmeniz için değerli bir pazarlama aracıdır. Bu, hedef kitlenizin ürünleriniz veya hizmetleriniz etrafında oluşturduğu içeriktir.

Bir giyim mağazanız olduğunu ve birinin işletmenizden bir kazak aldığını varsayalım. Zirveyi seviyorlar, bu yüzden Instagram’da bununla ilgili bir resim yayınlıyorlar ve deneyimlerinden bahsediyorlar. Şirketiniz bu gönderiyi bulur ve Instagram hesabınızda (izin alınarak) yeniden yayınlar.

İnsanlar bu içeriği gördüklerinde, bir müşterinin gerçek bir deneyimini görürler. Sayfanıza bu tür bir içerik gönderiyorsanız ve onu tanıtıyorsanız, daha fazla insanı kendi kullanıcı tarafından oluşturulan içeriklerini göndermeye teşvik edeceksiniz.

Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe sahip sponsorlu bir Instagram gönderisi, daha fazla etkileşime yol açacaktır.

İnsanlar, Instagram sponsorlu yayınınızın kullanıcı tarafından oluşturulmuş içerik olduğunu görürlerse, onu kontrol etmek ve gerçek bir deneyim görmek için ilham alırlar. Daha fazla katılımı teşvik eder ve hedef pazarınızdaki insanların içeriğiniz ile etkileşime girmesini sağlar.

Instagram sponsorlu gönderilerle daha iyi etkileşim sağlamaya başlayın

Instagram sponsorlu gönderiler, organik içeriğiniz üzerinde beğenilerden yorumlara kadar daha fazla etkileşim kazanmanın harika bir yoludur. İçeriğinizi, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi isteyen kişilerin önüne çıkarmak için en doğru yollardan birisidir.

Instagram sponsorlu gönderilere başlamak için yardıma ihtiyacınız varsa, işletmeniz için Instagram sponsorlu gönderileri nasıl geliştirebileceğimizi görmek için çevrimiçi olarak UCYMedya ile iletişime geçin! Sponsorlu gönderilerinizin ve Instagram reklamlarınızın performansını en üst düzeye çıkarmak için sosyal medya reklam hizmetlerimizi inceleyin .

Instagram gönderilerinizi analiz etmek için yardıma mı ihtiyacınız var ? Bu konuda da UCY Medya olarak yardımcı olabiliriz!

 

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir