Skip to content

Adana SEO Hizmeti

SEO nedir?

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir – Organik arama motoru sonuçlarıyla web sitenize gelen alakalı trafik miktarını iyileştirme sanatı.

 

Google  ve Bing gibi arama motorları  ‘organik’ olarak adlandırılan arama sonuçlarına sahiptir. Bu sonuçlar, web sitelerinden, blog sayfalarından, videolardan ve arama motorlarının “en alakalı” olarak sınıflandırdığı resimlerden oluşur. Bu sonuçlar, ücretsiz listelemeler oldukları için ücretli reklamlardan farklıdır.

 

İşimiz SEO üzerine inşa edilmiştir ve ekibimiz, sahip olduğunuz büyük veya küçük tüm projelerin üstesinden gelmek için hazırdır. Adana’a yakınsanız ve SEO’ya ihtiyacınız varsa, o zaman iletişime geçin. Gerekene sahibiz.

Adana seo hizmetleri Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar Kelime Araştırması

İnsanların Google'da aradığı en iyi SEO anahtar kelimelerinizi ve kelime öbeklerini keşfedin.

Adana seo hizmetleri Anahtar Kelime Başına Sayfa

Anahtar Kelime Başına Sayfa

Her anahtar kelime için bir sayfaya sahip olmak SEO'nun en iyi uygulamasıdır - uzmanlara güvenin

Adana seo hizmetleri Sayfa İçi SEO

Sayfa İçi SEO

SEO dostu bir web sitesi oluşturmaya gelince, yüksek oranda hedeflenen sayfa içi SEO kullanın

Adana seo hizmetleri İç Bağlantılar

İç Bağlantılar

İyi Dahili bağlantı yapısı, arama motorlarının ve kullanıcıların web sitenizin sayfalarında kolayca gezinmesini sağlar.

Adana seo hizmetleri Blog

Blog

SEO söz konusu olduğunda - web siteniz ne kadar büyükse o kadar iyidir! Eklenmiş bir bloga sahip olmak gerçekten yardımcı olur.

Adana seo hizmetleri Backlink

Backlinkler

Sektörünüzdeki web sitelerinden sitenize kaliteli geri bağlantılar sağlamak, size kefil olmak gibidir!

Adana'nın 1 Numaralı SEO Ajansı

Adana’da SEO söz konusu olduğunda, herkes uzman olduğunu düşünür, ancak arama motoru optimizasyonumuzun konuşmasına izin veriyoruz! Yüzlerce web sitesini tüm sektör türlerinde sıraladık, böylece neden bahsettiğimizi biliyoruz. Adana’nın 1 numaralı SEO ajansı olarak, çevrimiçi varlığınızı büyütmek için sonuç odaklı arama motoru optimizasyonu sağlıyoruz.

Yerel SEO’dan ince ayar web sitelerine, bağlantı oluşturmaya ve anahtar kelime açısından zengin içerik, video ve resim oluşturmaya kadar arama motoru optimizasyonuyla ilgili her şeyi seviyoruz. Müşterilerimiz bizim ortaklarımızdır ve sonuç almaktan gurur duyuyoruz.

Adana SEO Ortaklarınız

Adana’da SEO söz konusu olduğunda, herkes uzman olduğunu düşünür, ancak arama motoru optimizasyonumuzun konuşmasına izin veriyoruz! Yüzlerce web sitesini tüm sektör türlerinde sıraladık, böylece neden bahsettiğimizi biliyoruz. Adana’nın 1 numaralı SEO ajansı olarak, çevrimiçi varlığınızı büyütmek için sonuç odaklı arama motoru optimizasyonu sağlıyoruz.

Yerel SEO’dan ince ayar web sitelerine, bağlantı oluşturmaya ve anahtar kelime açısından zengin içerik, video ve resim oluşturmaya kadar arama motoru optimizasyonuyla ilgili her şeyi seviyoruz. Müşterilerimiz bizim ortaklarımızdır ve sonuç almaktan gurur duyuyoruz.

Google Arama Motoru Optimizasyonu için Adana SEO Ajansı

SEO’nun amacı, web sitenizi Google’ın arama motoru sonuç sayfalarında daha üst sıralara yerleştirmektir, böylece müşteriler “potansiyel müşteriler” veya reklamlar için ödeme yapmaya gerek kalmadan sizi doğal olarak bulmaya başlayabilirler. Kabul edelim, aslında ilk sayfanın üst kısmına yakın olmayan sitelere kimse tıklamaz değil mi?

Web sitenizi yörüngeye taşımak için SEO’nun gücünden yararlanarak Adana işiniz için ateşli olası satışlar oluşturun!

Yenilikçi Adana SEO Ajansı

Biz Arama motoru optimizasyonu konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip bir Adana SEO ve dijital pazarlama ajansı olan UCY Medya‘yız. Adana bizim evimiz, ancak Birleşik Krallık’ta birçok şirkete hizmet veriyoruz. Arama danışmanlarımız, stratejik çevrimiçi pazarlama taktikleri (SEO, PPC, içerik pazarlaması, sosyal medya ve diğer kanallar) ile müşterilerimizin web sitelerine daha fazla web trafiği ve ödeme yapan müşteriler getirdi.

Kazanılan bağlantı kurma, küresel SEO stratejiniz üzerinde çalışma, ilgi çekici içerik oluşturma, anahtar kelime araştırması, dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO), yerel SEO stratejileri üzerinde çalışma, tanınmış site denetimimizi çalıştırma veya tıklama başına ödeme oluşturma yoluyla sıralamayı iyileştirmek olsun. (PPC) kampanyası, deneyimli hesap yöneticilerimiz birçok farklı sektördeki işletmeleri nasıl iyi sıralayacaklarını bilirler.

Web sitenizi yörüngeye taşımak için SEO’nun gücünden yararlanarak Adana işiniz için ateşli olası satışlar oluşturun!

Arama motoru optimizasyonunun işletmenize verebileceği değerler

Bir yazar uzunca bir içerik yayınlarsa ve kimse görmediyse, yine de ses çıkarır mı? Özellikle nihai hedef konuşma, üzerinde düşünme ve dönüşüm olduğunda, hayır diyeceğiz. Bir sitenin web sayfaları uzmanlık, tasarım ve işletmenin en iyisi olduğunu gösterebilir, ancak Google’da iyi bir sıralama elde etmezse, o zaman (neredeyse) dijital olarak görünmezdir. Aslında, ilk sayfa arama sonuçları tüm web sitesi trafiğinin yüzde doksan beşini toplar, bu nedenle organik SEO başarısı (ve ilk sayfaya geçmek) bir zorunluluktur.

 

Google’ın arama algoritmasıyla bildirildiğine göre yılda beş yüz defaya kadar (ama muhtemelen daha fazla) değişiyor. Google Panda ve Google Penguin gibi büyük güncellemeler, kısayol kullanan pazarlama şirketlerinin üzerinde çalışılanlara göre “beyaz şapka” ve daha yüksek kaliteli sitelere öncelik verir. Anahtar kelime doldurma, düşük kaliteli içerik ve düşük kaliteli bağlantılar gibi sayfa dışı taktikler kullanmak işe yaramaz. Tüm bu faktörleri hesaba katan bir SEO kampanyanızın olması zorunludur – aksi takdirde birinci sayfanın başarısı olmaz.

 

UCY Medya’da, stratejilerimizin elde ettiği başarıyı, müşterilerimizin web sitesi trafiğini, potansiyel müşterileri ve dönüşümlerini artırarak gördük. Doğru içerik karışımı, site yapısı / sınıflandırması ve bağlantı kurma stratejileri ile rakiplerinin önüne geçen bir web sitesini nasıl vereceğimizi biliyoruz. SEO uzmanlarımız sitenizi özüne indirgiyor, anahtar kelimeleri tanımlayanları bulun ve sitenizin tüm cihazlarda profilini iyileştirmesini sağlayın – şimdi mobil SEO performansı Google için 2019’un başından bu yana çok önemlidir.

İyi SEO Güven Oluşturur

Herhangi bir iyi SEO’nun amacı, güçlü bir yetki ve güvenilirlik temeli oluşturarak ziyaretçileri çekici ve verimli bir web sitesine çekmektir. Güzel, hızlı ve keyifli bir kullanıcı deneyimi sunan güzel bir web siteniz varsa, bu harika. Ama insanların onu bulmasına ihtiyacınız var. Bu yüzden iyi bir SEO, arama motorlarında güven oluşturarak kolayca keşfedilebilir olmaya odaklanır. 

 

Aramada güvenilir ve yetkili olmaya giden pek çok şey var. Güven, kaliteli geri bağlantı profillerine, olumlu kullanıcı davranışına ve optimize edilmiş içeriğe ve sayfa üzerindeki öğelere sahip olma gibi tekniklerle zamanla kazanılır. Aramada otorite bularak, siteniz iyi bir sıralama elde edecektir. Bu, kullanıcıların markanızla temasa geçtikleri andan itibaren markanıza güvenme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir. 

 

Sabır, bağlılık ve sıkı çalışma gerektirir, ancak gerçek şu ki, Google ve diğer arama motorlarına karşı güvenilirlik ve güven oluşturmak, sizin için diğer çoğu dijital optimizasyondan daha fazlasını isteyecektir. SEO’nuzun maksimum potansiyeline ulaşmasını istiyorsanız, o zaman bir uzmandan yardım almalısınız.

Teknik SEO ile çalışmak

Site haritaları, robots.txt ve 301 yönlendirmelerinden sayfa hızına, site mimarisine ve yapılandırılmış veri işaretlemeye kadar – etkili teknik arama motoru optimizasyonu için gereken birçok faktör vardır. Yılların arama motoru deneyiminden elde ettiğimiz en iyi uygulamalar konusundaki anlayışımız ve uzmanlığımız ve yeni bilgiye duyulan ihtiyaç, web sitenizi Google’ın olabildiğince hızlı bir şekilde dolaşıp ziyaret ettiği her sayfayı anlayabilmesi için hazırlamamıza olanak tanır, harika Google sıralamasıyla sonuçlanır.

 

Mükemmel bir teknik SEO profili sağlamak, bir web sitesinin Google, Yahoo, Bing ve diğer arama motorlarında iyi sıralanmasının tek yolu değildir. Ancak başarılı bir arama motoru pazarlama kampanyasının temelini oluşturarak site mimarisi, içerik ve gelen bağlantılar ve sosyal medya sinyalleri gibi site dışı pazarlama taktiklerinin çok daha iyi çalışmasını sağlayabilir.

 

150+ noktalı kapsamlı SEO denetimimizle (Google Analytics dahil çeşitli veri kaynaklarını alarak) her zaman yeni bir arama kampanyası üzerinde çalışmaya başlarız, çünkü bu, hangi önceki SEO stratejilerinin ve taktiklerinin işe yarayıp yaramadığını görmemizi sağlar.

 

Bir web sitesi, daha iyi başlık etiketleri ve meta verileri içeren yerinde teknik çalışmaların yanı sıra görüntü optimizasyonu, sayfa hızına yardımcı olmak için önbelleğe alma ve CSS, HTML ve JavaScript gibi kodun küçültülmesini gerektirebilir. Bir sitenin tüm sayfalarının yeniden yazılması veya ziyaretçi sorgularını ve arama amacını yanıtlayan uzun biçimli içerikle dolu yeni sayfaların eklenmesi gerekebilir.

 

Web sitesini denetlememiz, sitenin Google Arama Konsolunda daha iyi performans göstermeye başlamasının en iyi yolunu belirlemeye yardımcı olacaktır; bu, ‘SERP’lerdeki (Arama Motoru Sonuçları Sayfaları) sıralamalarını başarılı bir şekilde iyileştirmek için uzun bir yol kat eder ve bu da ziyaretçi sayılarını artırır.

Neden UCY Medya İle Çalışmalısınız

Adana merkezli sonuç alan, enerjik, yenilikçi, çevik ancak deneyimli, arama odaklı bir dijital pazarlama ajansıyız. Organik arama, web tasarımı , tıklama başına ödeme stratejileri , sosyal medya ve yüksek kaliteli içerik oluşturma gibi kanallardan müşteri adayı oluşturma konusunda uzmanız . Web varlığınızı ve çevrimiçi işinizi geliştirmek için ajansımızdaki yetenek ve deneyimi kullanıyoruz. Çoğu kişi bunu söylüyor, ancak iletişim ve şeffaflık işimiz için çok önemlidir ve kendi başarımızın itici gücüdür.

Web siteniz rakipler arasında kaybolduysa veya sitenizin neden nerede olduğunu anlamıyorsanız – ve nasıl bulunacağınızı merak ediyorsanız, size nasıl daha fazla iş kazanabileceğimizi gösterelim.

SEO için bir ajans seçmek neden 'şirket içinde SEO ekibi kurmaktan' daha iyidir?

Bu kadar ileri gittiyseniz, muhtemelen SEO’nun ne kadar önemli olduğunu söylemenize gerek yoktur. Her büyüklükteki ve sektörler arası işletmeler için dijitalleşmenin artması, işletme sahiplerinin işletmelerinin çevrimiçi performansına giderek daha fazla dikkat etmeleri gerektiği anlamına geldi. SEO, web sitenizin görünürlüğünü ve trafiğini organik olarak iyileştirmenin en iyi yollarından biridir.

 

Ancak SEO’nuzu devralmak için bir ajansa yatırım yapmak göz korkutucu olabilir – bunu anlıyoruz. Sonuçta, SEO hakkında çok şey anlayan biri değilseniz, bir ajansa güvenmek zor olabilir. Öyleyse neden ihtiyacınız olan arama motoru pazarlamasını gerçekleştirmek için şirket içi SEO’yu işe almıyorsunuz?

 

Pek çok insan bunu yapıyor. Ancak her zaman en iyi seçim değildir. Özel bir şirket içi SEO ekibine sahip olmanın bazı büyük faydaları olsa da, gerçek şu ki, bir ajansla çalışmak hala gidilecek  en iyi yoldur. UCY Medya’da, bir işletme sahibi olarak zamanınızı, paranızı ve kaynaklarınızı en iyi şekilde değerlendirmeniz gerektiğini anlıyoruz – ve bir SEO ajansını ile çalışmak bunu yapmanıza olanak tanır.

SEO Çalışmamız Nasıl İlerliyor?

01. Araştırma

En güçlü arama motoru optimizasyonu kampanyasını oluşturmak için ilk olarak SEO denetimimizi her nokta manuel olarak kontrol edilerek çalıştırıyoruz. Bu denetimle eşzamanlı olarak, anahtar kelimeleri ve anahtar sözcükleri (arama hacmiyle birlikte) belirleyeceğiz ve mevcut ve potansiyel arama kitlesini tam olarak belirlemek için Google Analytics verilerini inceleyeceğiz.

 

Teklif aşamasında henüz yapmadıysak, mevcut site istatistiklerini (bağlantı sayısı, indekslenen sayfa sayısı, etki alanı yetkisi gibi) rekabetle karşılaştıran bir çalışma yapacağız. Arama rekabeti genellikle iki şekilde gelir – Google’da iyi sıralanan rakipler, sıralamak istediğiniz anahtar kelimeleri arar ve diğer satış kanallarında rekabet ettiğiniz rakipler.

 

Denetim, anahtar kelime araştırması ve rakip analizinin yanı sıra, endüstrinin bütünsel bir kuşbakışı görünümünü oluşturmak için çeşitli ontolojik ilişkili anahtar ifadeler için arama motoru sonuç sayfalarını kontrol ediyoruz.

 

Adana, Akdeniz veya Türkiye’de bir SEO kampanyası yürütmemizi isteseniz de, araştırma çalışmalarımız çok benzer (ve kapsamlı) olacaktır. İyi, sağlam site içi, site dışı ve sektör araştırması yapılırsa, bu SEO tekniklerinin baştan sona daha iyi çalışması için harika bir platform oluşturur.

02. Teknik SEO

Bir web sitesinin Google tarafından nasıl geçildiğini, ne kadar hızlı yüklendiğini ve her sayfanın bir site menü sistemi bağlamında ve dışında ne kadar anlaşılır olduğunu iyileştirmek , teknik SEO’nun kalbinde yer alır.

 

Yukarıda belirtilen denetimimizden yola çıkan SEO ekibimiz, dizine eklenen sayfaların sayısı ve gelen bağlantılar için düzenli kontroller arasında bozuk bağlantılar, mobil yanıt verme, dönüşüm izleme, yerel SEO faktörleri gibi şeyleri kontrol etme dahil olmak üzere tüm çevrimiçi sıralama faktörlerinin düzeltilmesini sağlar.

03. İçerik Yazımı

Bize her sayfada mükemmel yazılmış, uzun biçimli içeriğe sahip bir site gösterin ve size Google SERP’lerde harika sıralamalar gösterelim. İçerik ve SEO el ele gider ve bizim için aynı şeydir. “Ana sayfaya iki bin kelime” eklenmesini önerdiğimizde, çoğu zaman çok açık ağızlarla karşılaşıyoruz. Ancak müşteriler arama pazarlamacılığı teknikleri konusunda cesur hale geldikçe, önerilerimizi kabul ettikçe ve arama sıralamalarından kendilerine iş kazandıracağını asla düşünmedikleri ifadeler için sıralamaya başladıkça, genellikle hizmet ve ürün sayfalarına uzun form içeriği eklememiz için bize baskı yapan taraf olurlar ayrıca.

 

İçerik pek çok yönden yardımcı olur ve özellikle sitedeki çeşitli anahtar sayfalarla bağlantılı çok uzun içerik – özellikle de bağlantılar yalnızca menü seçenekleri yerine metin paragrafları içindeyse veya bir paragrafın üstünde veya altında bir bağlantı varsa açıklayan. Uzun kuyruklu ifadeler, hizmetinizin veya ürünlerinizin çeşitli yönlerini açıklayan iyi yazılmış içeriğe sahipse sitenizi bulma olasılığı çok daha yüksektir. Daha fazla içeriğe sahip sayfaların da sosyal medya platformlarına bağlanma veya sosyal medya platformlarında paylaşılma olasılığı çok daha yüksektir.

04. Backlink Kazanma ve Oluşturma

En iyi Adana SEO ajanslarının kim olduğunu bilmeyenler bile, bağlantı kurma ve büyük ölçüde olumsuz çağrışımlarını duymuşlardır. Bağlantılar oluşturmanın bir ana nedenden dolayı kötü bir itibarı vardır – binlerce web sitesi sahibinin ve arama motoru optimizasyonu şirketinin birkaç yıl boyunca uyguladığı kısayollar. Bağlantı spam gönderimi hala bu güne kadar devam ediyor, ancak bir zamanlar olduğundan çok daha az yaygın. Yeni bağlantılara ulaşmayı dijital bir PR süreci olarak görüyoruz, genellikle web sitesi ve blog sahiplerini müşterimizin sitesinde kaliteli bir içerik ‘varlığına’ bağlantı vermeye teşvik ediyoruz.

 

Alıntıları sağlıklı bir bağlantı kurma kampanyasının bir parçası olarak görüyoruz ve alıntı listelerinin, zaten mevcut olmadıkları sürece herhangi bir SEO çalışmasının başlangıcına yakın olmasını sağlıyoruz. “Ad, Adres, Telefon” (NAP) tutarlılığı ve markadan bahsedilmesi, giderek artan bir Google sıralama faktörüdür (ve Bing ve DuckDuckGo gibi diğer arama motorları), bu nedenle bağlantı oluşturmanın bu kısmı doğru yapmak için çok önemlidir.

05. İş akışı, tutarlılık ve şeffaflık

Birinci sınıf sayfa içi SEO stratejileri oluşturduk, Ancak diğer Adana dijital pazarlama ajanslarına göre üstün olduğumuzu hissettiğimiz yer iş akışı yönetimimizdedir ve operasyonlar.

Müşteri hesaplarını büyük bir hassasiyetle yönetebiliyoruz. Alıntılar oluşturmak, bir sosyal yardım stratejisi oluşturmak, sayfa dışı bir SEO incelemesi için planlama yapmak, Google sıralamalarında yakın zamanda meydana gelen bir yükselişi rapor etmek veya yeni bir bağlantı kazanmak olsun, her eylemi kaydeder ve ne kadar sürdüğünü kaydederiz. Müşteriler, hesaplarında ne kadar zaman geçirdiğimizi dakikalarına kadar görebilirler.

Bu, müşteri hizmetlerimizi çok daha kolay hale getirerek gerçek dijital faaliyetler üzerinde çalışmak için bize daha fazla zaman bırakıyor. Bilgili bir müşteri, mutlu bir müşteridir. Ve ziyaretçi sayısını artıran bilgili, mutlu bir müşteri, bir içerik istemcisidir.

 

06. Raporlama

Aylık SEO raporları, gerekli ve gerçekten önemli olsalar da, yukarıda bahsedilen iş akışı yönetim sistemi ve dijital ajansımızı çalıştırmak için kullandığımız uygulamalar nedeniyle UCY Medya’da çok daha az gözden geçirilir.

 

Son derece görüntü odaklı aylık raporlarımız göze çok hoş gelir ve karmaşık SEO jargonunda veya sosyal medyada veya bu konuda PPC jargonunda çok az zaman harcar.

 

Açıklık bir işletme olarak bizim için önemlidir ve sözlerimizi aşırı karmaşıklaştırma veya şişirme ihtiyacı hissetmedik. Müşteriler bunu tam olarak anlıyor. Müşterilerle olan yakın ilişkilerimiz, Ahref’de kaydedilen tüm eylemler ve faydalı aylık raporlama nedeniyle, işimizin hangi unsurlarının müşteri sıralamalarında, ziyaretçilerde ve sorgulamalarda / satışlarda iyileşme sağladığını bilmekten hiçbir şey bizi daha mutlu edemez.

Seo hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • SEO nedir ve nasıl çalışır?
  Özetle, SEO, kullanıcılarını mümkün olan en iyi web sitelerine göndermeyi amaçladıkları için web sitenizi Google'a ve diğer arama motorlarına çekici kılıyor. Yıllar geçtikçe insanlar SEO'nun sesini daha karmaşık hale getirmeye çalıştılar ve algoritmalara ve diğer şeylere dalmak için oldukça teknik düzeyde bir anlayışa ihtiyaç duyulurken, 'sorusuyla web sitenizi oluşturduysanız, bu mümkün olan en iyi web sitesidir. oluşturun ve kullanıcılar sitede iyi bir deneyim yaşar mı? ' çok fazla yanlış gitmezsiniz ve organik listelerde iyi bir sıralama elde edersiniz.
 • Açılış sayfaları SEO'ya yardımcı olur mu?
  Olabilir, ancak yalnızca doğru şekilde optimize edildiklerinde. Açılış sayfalarıyla ilgili olası sorun, çok benzer olma eğiliminde olmaları ve içerik açısından çok zayıf olmaları, dolayısıyla sorgu araması anlamında en büyük deneyimi sağlamamalarıdır. Açılış sayfalarını SEO için doğru bulmak zor olabilir, ancak doğru olduklarında, web sitesindeki normal bir sayfadan daha az yararlı değildirler.
 • SEO'da görüntü optimizasyonu nedir?
  Görüntü optimizasyonu iki yarıdan oluşan bir hikaye, ilki görüntünün kalite kaybı olmadan olabildiğince sıkıştırılmasını sağlamaya odaklanıyor. Bu, görüntü dosyası boyutunun azaltılmasına ve dolayısıyla hızlı bir şekilde yüklenmesine olanak tanır. Doğru şekilde ölçeklenmiş resimleri sunduğunuzdan da emin olmalısınız. İkinci kısım, görüntülerin uygun dosya adlarına ve alternatif metne sahip olmasını sağlamaktır. Örneğin, dosya adı 'IMAGE1.PNG' ve alternatif metni 'IMAGE1' olan bir resim, arama motorları veya erişilebilirlik yazılımı kullanan kişiler için yararlı değildir. Dosya adı ve alternatif metin, görüntünün içeriğini doğru bir şekilde tanımlamalıdır - örneğin, "kırmızı araba.png" ve "yoldaki kırmızı araba".
 • HTTPS, SEO için daha mı iyi?
   Basitçe, evet. Sitenizin güvenli bir sunucuda bulunması (HTTPS'nin anlamı budur), sitedeki kullanıcıların size güvenebileceğine dair Google için bir işarettir. Çoğu web sitesi ücretsiz bir SSL sertifikası alabilir ve uygulanması oldukça kolaydır. Bu, SEO perspektifinden yeni bir siteye bakarken ilk aramalarımdan biri olurdu.
 • SEO'da sayfa içi optimizasyon nedir?
  Sayfada optimizasyon, bir web sitesinin sayfalarındaki çeşitli sinyallerin Google'a sıralamaları iyileştirmeye yardımcı olan uygun sinyalleri göndermesini sağlamaktır. Bu ister harika bir içerik olsun, ister hakkında yazılan konuya göre geliştirilmiş sayfa başlıkları veya içeriğin birbirine bağlanması, sayfa içi optimizasyonun sadece birkaç örneğidir.
 • SEO veya sosyal medya daha önemli bir pazarlama önceliği midir?
   Dijital pazarlama her zamankinden daha fazla birlikte çalışıyor ve SEO ve sosyal medya dahil olmak üzere farklı kanalları içeren çok yönlü bir stratejiye sahip olmak, en yüksek miktarda çevrimiçi görünürlük yaratmanın anahtarı. Bazı endüstriler bir dijital pazarlama disiplinine veya daha fazlasına uysa da, büyük ölçüde hedef kitlenizin hizmetlerinizi aradığı yere gelir. Sosyal medya pazarlamasını uygularken ödenen seçenekler, hızlı bir kısa vadeli geri dönüş arıyorsanız, yine ürün veya hizmetinize bağlı olarak bunun daha iyi bir seçenek olabileceği anlamına gelir.
 • Bir web sitesi sıralamasını kontrol etmek için en iyi araç nedir?
   SEMrush - bize yalnızca bir sitenin nerede sıralandığını değil, aynı zamanda belirli zaman aralıklarında sıralama, arama hacmi, görünürlük ve tahmini trafikteki değişiklikleri de söyleyebilir. Peki, SEMrush'ı web sitesi sıralamalarını izlemek için 'en iyi araç' yapan şey nedir? Çünkü "hepsi bir arada" bir platform. SEMrush, hepsini tek bir yerde barındırır, böylece herhangi bir SEO veya pazarlamacı her şeyi, her zaman, aynı yerden kontrol edebilir. Web sitesi denetimlerinden anahtar kelime önerilerine kadar, SEMrush bunu yapabilir.
 • Kurumsal SEO nedir?
   "Kurumsal SEO", genellikle web siteleri binlerce sayfaya ve bazı durumlarda milyonlarca sayfaya erişen büyük şirketlerle çalışırken bahsedilir. Bunun için, stratejinin nasıl ölçeklenebileceğini ve web sitesinde bir bütün olarak olumlu bir etkiye sahip olabileceğini anlayan deneyimli bir ekip tarafından yönetilen sağlam bir SEO kampanyasına ihtiyacınız var. Binlerce sayfayı tek tek yönetmek gerçekçi değildir, bu nedenle her kararın yalnızca belirli bir alanı değil, her şeyi nasıl etkileyeceğine bağlı olması gerekir.
 • SEO için meta açıklamalar nasıl yazılır?
   Meta açıklamaları, başarılı SEO kampanyaları için insanların düşündüğü kadar önemli değildir, ancak doğru yazmaları önemlidir, böylece kullanıcıları bir Google aramasının ardından organik bir listeye tıklamaya teşvik ederler.
 • Bağlantı kurma SEO'ya nasıl yardımcı olur?
  Sitenize yönlendiren artan sayıda bağlantı elde etmenin en büyük ödüllerinden biri Google'ın güvenini kazanmaktır. Google, alakalı ve / veya yüksek yetkiye sahip web sitelerinden bağlantılar alarak / alarak, diğer sitelerin sitenize verdiği güveni görecek ve kendileri güvenmeye başlayacaktır. Bunun nihai sonucu, Google'ın, arama motorundaki çeşitli anahtar kelime öbekleri için sitenizi daha yüksek sıralar ve genellikle daha yüksek trafikle sonuçlanır.   Kulağa yeterince kolay gelse de, zaman içinde bağlantı kazanmak ve kazanmak çok daha zor hale geldi. Web sitelerinin sahipleri, çeşitli nedenlerle (çoğu yanlış düşünülmüş) bağlantı kurma konusunda her zamankinden daha isteksizdir. Ve Google, yapılması zor olan her şeyi sever. SEO faktörleri açısından. Bir şeyin yapılması ne kadar zorsa, Google algoritmasında o kadar çok vurgu yapar.
 • SEO'nun çalışması ne kadar sürer?
  Bu tamamen içinde bulunduğunuz sektör ve hedef ifadelerinizin rekabet seviyesi dahil olmak üzere birçok farklı değişkene bağlıdır. Bir kıyaslama olarak, kampanyanızın üçüncü ayında bir miktar ilerleme görmeyi beklemeli ve yaklaşık altı ayda sağlam sonuçlar görmeye başlamalısınız.
 • Nasıl SEO uzmanı olurum?
   Pratik yapın. Uygulama. Uygulama. Dünyadaki hiçbir SEO her şeyi bilmez ve bildiğini iddia ederlerse e-posta adreslerini / telefon numaralarını hemen bloke eder. Sektör sürekli değişiyor, bu da işleri zorlaştırıyor ve Google'ın algoritmalarını sürekli olarak ayarlaması, dikkate alınması gereken başka bir faktör. 'Oyunun zirvesine' ulaşmak için sürekli uygulama ve araştırma gereklidir. Bir şeyleri test etmek de hayati öneme sahiptir - harika bir SEO'nun, ayın üzerinde birlikte oldukları yeni bir kampanya tasarlaması ve yüzünde dümdüz düşmesi nadir değildir. Yanlış olmak bir hata değildir, yanlıştır ve sonra aynı taktiği tekrar kullanmak gerçekten yanlış olduğu zamandır. Herkes bir şeyleri yanlış anlar (veya örneğin bir web sitesini 'bozar'). Sadece ondan öğrendiğinden emin ol.
 • Kaç anahtar kelime kullanmalıyım?
   Adana SEO şirketlerinin (ve diğer konumlardaki ajansların) belirli sayıda anahtar kelime içeren hizmetler sunduğu günleri geride kaldı. Sıralamak istediğiniz bazı cümlelerin olması sorun değil, bunun yerine mükemmel içerik yazmaya ve genel görünürlüğü artırmaya odaklanmalısınız.
 • Sayfa içi SEO için en iyi uygulamalar nelerdir?
  İşte sayfa içi SEO için en iyi 3 ipucum:  
  1. Spam yapmayın.
  İçeriğinizin doğal bir şekilde okuduğundan emin olun. 300 kelimelik bir paragrafta elli kez hedeflediğiniz anahtar kelimeden / kelime öbeğinden bahsetmeyin. Google burada ne yapmaya çalıştığınızı biliyor.  
  1. Başlık Etiketleri.
  Başlık etiketlerini basit tutun. Her zaman şu biçimi izlemenizi öneririm: 'Ürün / Hizmet | Marka adı'  
  1. Doğallık
  Buraya yüzlerce farklı ipucu yazabilirim, ancak bunları bir tanesinde özetlemek gerekirse: Sitenizi oluşturun ve doğal olarak okunacak şekilde içerik üretin. Google sıralamayı yanlış bir şekilde değiştirmeye çalıştığınızı görürse, kısa vadede işe yarayabilir, ancak bunun çok uzun sürmesini beklemeyin.
 • Siteme trafik çekmek için ne yapmalıyım?
   Adana'daki en iyi uzman SEO ajansını çalıştır (ipucu!) Ve baş ağrısından kurtul! Bunu kendiniz yapmak istediyseniz, sitenize trafik çekmenin en iyi yolu sitenize değer kattığınızdan emin olmaktır. Şöyle bir bakın, bir ürün / hizmet satın almak veya belirli bir konu hakkında bilgi toplamak isteyen bir kullanıcı olsaydınız, kendi sitenizdeki deneyiminizden memnun olur muydunuz? Değilse, gerekli değişiklikleri yapın. Eğer öyleyseniz, Google'ın site trafiğinizi göndermede hiçbir tereddüt yaşamayacaktır. Açıkçası, geri bağlantılar ve diğer faktörler sitenizin alacağı trafik düzeylerine katkıda bulunur, ancak genel bir kural olarak, bu iyi bir şeydir.
 • Web sitemin sayfa yükleme hızını nasıl artırabilirim?
   Fazla 'teknik' olmadan, tüm görüntülerinizi bir görüntü dosyası iyileştirici aracılığıyla çalıştırın ve ardından yeniden yükleyin. Muhtemelen sitelerin yavaş yüklenmesinin bir numaralı nedeni, insanların bir sayfada kullandıkları devasa resimlerdir. Çoğu zaman bir web sitesinde kullanılan bir görsel, göründüğünden çok daha büyüktür, bu da görseli yüklemek için fazladan zamana ihtiyaç duyulduğu anlamına gelir. Doğru boyutlandırılmış ve optimize edilmiş görüntüleri kullanmanın yanı sıra, CSS dosyaları ve JavaScript dosyaları gibi dosyaları küçültmek, gereksiz yere şişirilmiş HTML kodunu kaldırmanın yanı sıra bir sayfanın yüklenmesini hızlandırabilir. Sunucu seçiminin, sayfalarınızın ne kadar hızlı yüklendiğiyle ve bunun Google'ın bir sayfayı nasıl sıralayabileceğini nasıl etkileyeceği ile de ilgisi olabilir. Bunların tümü elbette değil, dosya boyutlarını azaltmak ve sayfa yükleme hızını artırmak için muhtemelen ilk adımlardır.
 • SEO'da Google Analytics nedir?
   SEO'lar olarak, sıralamayı iyileştirmek için sonraki kampanyalarımızı şekillendirmemize yardımcı olmak için üzerinde çalıştığımız sitelerden - organik trafikten geri dönen kullanıcılara kadar - alabildiğimiz kadar çok veri istiyoruz. Google Analytics'i (GA) kullanmamızın ana nedenlerinden biri, yaptığımız işin zaman içinde yinelemeli raporlar aracılığıyla çalıştığından emin olmaktır.
 • SEO'da W3C doğrulaması nedir?
  Google, doğru W3C doğrulamasının iyi bir kullanıcı deneyimini teşvik ettiğini anlıyor ve yaptığımız ve gördüğümüz çeşitli testlerden, bunun algoritmalarında bir sıralama faktörü olduğunu düşünüyoruz. Google, bozuk HTML'nin bir web sitesinin tarama hızında düşüşe neden olabileceğini özellikle belirtir.
 • Sosyal medya SEO'ya nasıl yardımcı olur?
  Sosyal Medya SEO'ya yardımcı olabilir, ancak muhtemelen sadece dolaylı olarak. Web sitenizdeki sosyal medyada iyi performans gösteren bir sayfanın organik geri bağlantılar kazanma olasılığı daha yüksektir ve bu da o sayfa için daha yüksek sıralamalara neden olabilir. Sıklıkla unutulan faktörlerden biri de katılımdır. Belirli bir sayfaya gelen sosyal trafik iyi etkileşim halindeyse, Google o sayfayı kullanıcılar için değerli olarak yorumlayacağından, bunun sıralamalarınız üzerinde olumlu bir etkisi olabilir.
 • Adwords SEO’yu etkiler mi?
  Bu aldatıcı bir soru. Google'ın cevabı kategorik olacaktır, 'Hayır!' Bununla birlikte, birkaç çalışma, SERP'lerdeki ücretli reklamlara harcanan bütçe ile organik sıralama iyileştirmeleri arasında bir ilişki olduğunu göstermiştir. Bazıları, Google ile Adwords platformlarında ne kadar çok harcarsanız, Google'dan bir tür 'ödül' olarak organik olarak sıralamada o kadar yüksek olduğunuzu savunuyor.   Şahsen ben bu düşünceye katılmıyorum. Sanırım bu, bir işletme bir PPC kampanyasına büyük miktarda harcıyorsa, muhtemelen aynı zamanda kaliteli SEO hizmetlerini kullanmak için bütçeye de sahip olabilir.
 • Bir web sitesi için SEO içeriği nasıl yazılır?
  İlk adım, arama motorları için içerik yazmayı bırakmak ve hedef kitlenizin iyi bir şekilde etkileşime gireceği içeriği yazmaya başlamaktır. Başarılı rekabete bakın - içeriklerini nasıl yapılandırdılar? Konuyla ilişkili anlambilimsel ifadelerin yanı sıra temel konulardan bahsettiğinizden emin olun. Örneğin, bir arabaya servis yapmakla ilgili yazıyorsanız, motor, yağ, çekler vb. Dahil kelimeleri eklemeye bakmalısınız.
 • En sevdiğiniz SEO yöntemi nedir?
  Web sitesine son derece ilgili ziyaretçileri çeken sorulara dayanan uzun biçimli içerik. Bu içerik ideal olarak müşterinizin satın alma dönüşüm hunisinin tüm adımlarını kapsamalıdır.   Uzun biçimli içeriği seviyorum. Mutlak bir muamele görür ve Google'ın istediği şeyle tam olarak uyumludur. Uzmanlık, yetki ve güvenilirlik ile ilgili sinyalleri artıran, endüstri uzmanları tarafından yazılmış içerik. Yüksek kaliteli harici kaynaklardan birkaç bağlantı ile birleştirilen uzun biçimli içerik, sizi sıralama açısından ihtiyacınız olan / olmak istediğiniz yere götürecektir.
 • Google'ın mobil öncelikli dizini SEO'yu nasıl değiştirir?
  Google eskiden web sitelerinin masaüstü sürümlerini tarıyordu ve bundan hareketle onları mobil cihaz aramalarında sıraladı, oysa şimdi onu değiştirdiler ve mobil sürümü tarıyorlar ve bulduklarına göre masaüstünü sıralıyorlar. SEO'yu değiştirmenin ana yolu, artık özellikle hız, tasarım ve kullanıcı katılımı söz konusu olduğunda mobil kullanıcılara harika bir deneyim sunmanız gerektiğidir.
 • SEO dostu bir URL nedir?
   Bir kullanıcının sayfanın ne hakkında olduğunu tek başına URL'yi görüntüleyerek hesaplayabileceği bir URL. Bu kesinlikle bir sıralama faktörü değildir, ancak insanların bunu hatırlama, geri bağlantı alma ve URL'yi sosyal medyada paylaşma olasılığını artıracaktır.
 • PPC ve SEO'yu açıklayabilir misiniz?
  SEO ve PPC arasındaki temel fark, arama motoru optimizasyon çalışmasından gelen ve bu nedenle Google sıralamasında 'organik olarak' görünen trafiğin ücretsiz olması ve trafik için tıklama başına ödemeden (PPC) gelen trafiktir. Adwords (Google arama sayfalarında listelenen 'PPC' reklamları) neredeyse her zaman arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) organik listelerden önce gösterilecektir, çünkü Google gelirinin çoğunu ücretli arama reklamlarıdır.   Sitenizdeki arama motoru optimizasyonu özelliklerinin iyileştirilmesi, almanın hiçbir maliyeti olmayan arama trafiğine neden olabilir, bu nedenle ücretli arama için bütçeniz yoksa, SEO'dan daha çok web ziyaretçilerini almanın ana yolu olabilir. Basitçe ifade etmek gerekirse, PPC kullanıyorsanız, kullanıcılar arama yazıp sonuç sayfalarını aldıklarında organik Google listelerinin üzerinde çeşitli konumlarda ve çeşitli sıklıklarda görünmeleri için diğer reklamverenlere karşı etkili bir şekilde teklif verirsiniz.
 • Aklınızdaki projeyi gerçekleştirmek için;
  UCY MEDYA